Auto CPAP wybudza w nocy? (auto CPAP = zmienne ciśnienia podczas nocy)

Auto CPAP wybudza?

Auto CPAP wybudza? Jeżeli leczysz się aparatami z maską do leczenia bezdechu, może Cię spotkać niezbyt miła niespodzianka.

Śpisz spokojnie i nagle… budzi Cię wysokie ciśnienie w  masce. Jeżeli korzystasz z aparatu typu auto CPAP masz jednego asa w rękawie.

Jest na to prosta rada. Po prostu wyłącz i włącz ponownie swój aparat.

Ciśnienie wróci do wartości ustawionej jako minimalna.

Podałem to za skomplikowanie? Postaram się prościej.

Załóżmy, że Twój aparat pracuje w zakresie ciśnień od 6-14 cm H2O (może być też hPa lub mBar – nie ma to znaczenia).  Ponieważ wykrył serię bezdechów obturacyjnych, ciśnienie w Twojej masce osiągnęło w pewnym momencie wartość 13cm.

Wariant 1:

Budzisz się. Myślisz sobie: za mocno dmucha – ściągam maskę. I tak robisz… Efekt? resztę nocy przesypiasz nie lecząc bezdechów. A one i  tak wtedy przyjdą…

Wariant 2:

Budzisz się. Myślisz sobie: za mocno dmucha! Wyłączasz i ponownie włączasz aparat. Aparat w trybie auto rozpoczyna pracę od 6 cm H2O. Tak jak to robił wieczorem, kiedy go pierwszy raz uruchomiłeś tej nocy. Efekt: dalszą część nocy przesypiasz. Tym razem jednak . Punkt dla Ciebie.

W razie powtórki takiej sytuacji – wiesz co masz robić :o)

Do zobaczenia

Ps: Jeżeli posiadasz aparat stało-ciśnieniowy typu CPAP, też możesz rozwiązać powyższy problem. Kliknij TUTAJ i dowiedz się tego od razu.
Jeżeli natomiast masz ochotę zgłębić temat rodzajów masek i ich plusów i minusów, zajrzyj koniecznie TUTAJ
Top illustration Designed by Dragana_Gordic / Freepik
Auto CPAP wybudza w nocy? (auto CPAP = zmienne ciśnienia podczas nocy)
4.7 (93.33%) 9 vote[s]

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

4 thoughts on “Auto CPAP wybudza w nocy? (auto CPAP = zmienne ciśnienia podczas nocy)

  1. Witam. Jeżeli maska sprawia, że nie sposób zasnąć, to winne temu mogą być dwie sytuacje. Albo maska jest źle dobrana i źle dopasowana, albo minęło jeszcze zbyt mało czasu, żeby cieszyć się efektem adaptacji. Musiałbym raczej dowiedzieć się nieco więcej. Z całą pewnością można zobaczyć, czy maska „pasuje”, czy została sprzedana bez przymiarki. Zapraszam do zakładki quizy do testu dobrego zakupu. To powinno odpowiedzieć na pytanie, czy sprzedawca dobrze wykonał swoja pracę. Jeżeli jest to powód drugi, czyli minęło zbyt mało czasu od zakupu, to zapraszam do wpisu magiczne 21 dni
   Mam nadzieję, że pomogłem przy tak małej ilości danych.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Zbyszek Lipiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *