Utrzymać Oddech – warto zobaczyć!

Utrzymać oddech!

Witajcie,

Przekazuję link do filmiku „Utrzymać Oddech” To wzruszający dokument pokazujący jak funkcjonują i co czują osoby wymagające Nieinwazyjnej Wentylacji Mechanicznej. To schorzenia łączące zaburzenia w oddychaniu, zbliżone do bezdechu sennego ale znacznie poważniejsze i również towarzyszącą im różnego rodzaju niewydolność oddechu.

Jak to funkcjonuje w Polsce?

W Polsce takie osoby są kwalifikowane do opieki domowej pod okiem anestezjologa, pielęgniarki. Dzięki pobytowi w domu żyją w znacznie bardziej komfortowych warunkach, niż wtedy, gdyby byli na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu.

Jeżeli chorzy zostana zakwalifikowani do programu opieki, maja zapewnioną refundację NFZ na tę usługę.
Bardzo rzeczowo i fachowo w temacie specyfiki tego schorzenia i konieczności opieki nad takimi osobami, wypowiada się Prezes Ogólnopolskiego Związku Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej – dr Robert Suchanke.

Czym jest dla chorych ta organizacja?

Ogólnopolski Związek Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej zrzesza trzynaście podmiotów świadczących w skali kraju usługi pozaszpitalne na rzecz pacjentów borykających się z niewydolnością oddechową wymagających oddechu zastępczego.
Związek powstał w 2011 roku i od tego czasu aktywnie działa na rzecz poprawy sytuacji osób z niewydolnością oddechową, wymagających terapii za pomocą wentylacji mechanicznej.
Łącznie, członkowie Związku zapewniają opiekę długoterminową ponad 90% pacjentom, wymagających terapii za pomocą wentylacji mechanicznej.

Ile osób w Polsce wymaga takiej opieki?

Jak podaje dr Robert Suchanke, szacuje się, że około 30-40 tysięcy osób wymaga w Polsce Wentylacji mechanicznej.

Zapraszam do obejrzenia dokumentu.

Zapraszam również na stronę Związku

Pozdrawiam serdecznie,

Zbyszek Lipiński

4.5/5 - (2 votes)
Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *