Utrzymać Oddech – warto zobaczyć!

Utrzymać oddech!

Witajcie,

Przekazuję link do filmiku „Utrzymać Oddech” To wzruszający dokument pokazujący jak funkcjonują i co czują osoby wymagające Nieinwazyjnej Wentylacji Mechanicznej. To schorzenia łączące zaburzenia w oddychaniu, zbliżone do bezdechu sennego ale znacznie poważniejsze i również towarzyszącą im różnego rodzaju niewydolność oddechu.

Jak to funkcjonuje w Polsce?

W Polsce takie osoby są kwalifikowane do opieki domowej pod okiem anestezjologa, pielęgniarki. Dzięki pobytowi w domu żyją w znacznie bardziej komfortowych warunkach, niż wtedy, gdyby byli na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu.

Jeżeli chorzy zostana zakwalifikowani do programu opieki, maja zapewnioną refundację NFZ na tę usługę.
Bardzo rzeczowo i fachowo w temacie specyfiki tego schorzenia i konieczności opieki nad takimi osobami, wypowiada się Prezes Ogólnopolskiego Związku Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej – dr Robert Suchanke.

Czym jest dla chorych ta organizacja?

Ogólnopolski Związek Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej zrzesza trzynaście podmiotów świadczących w skali kraju usługi pozaszpitalne na rzecz pacjentów borykających się z niewydolnością oddechową wymagających oddechu zastępczego.
Związek powstał w 2011 roku i od tego czasu aktywnie działa na rzecz poprawy sytuacji osób z niewydolnością oddechową, wymagających terapii za pomocą wentylacji mechanicznej.
Łącznie, członkowie Związku zapewniają opiekę długoterminową ponad 90% pacjentom, wymagających terapii za pomocą wentylacji mechanicznej.

Ile osób w Polsce wymaga takiej opieki?

Jak podaje dr Robert Suchanke, szacuje się, że około 30-40 tysięcy osób wymaga w Polsce Wentylacji mechanicznej.

Zapraszam do obejrzenia dokumentu.

Zapraszam również na stronę Związku

Pozdrawiam serdecznie,

Zbyszek Lipiński

autor
Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *